Wioska Mnicha

Welcome to Rustic!

Wioska Mnicha

Kuźnia Oyo

Krzysztof Mnich – właściciel Muzeum siekier usytuowanego w Wiosce Mnicha zgromadził w swoich zasobach ponad 1000 siekier z kilkudziesięciu krajów świata. Między innymi poniższej marki.

Kuźnia Oyo: Twórcy Magicznych Światów

W dzisiejszych czasach fantazja i magia mają ogromne znaczenie dla wielu ludzi na całym świecie. Dzięki literaturze, filmom i grom planszowym, możemy odłączyć się od rzeczywistości i przenieść się do magicznych światów, w których wszystko jest możliwe. Jedną z najbardziej znanych i szanowanych kuźni tworzących takie światy jest Kuźnia Oyo.

Kuźnia Oyo to studio kreatywne, które powstało z pasji do fantastyki i gier planszowych. Zostało założone w roku 2010 przez grupę entuzjastów, którzy pragnęli stworzyć innowacyjne, wciągające i niesamowite światy, w których gracze mogliby się zanurzyć. Nazwa „Oyo” pochodzi od jorubskiego słowa oznaczającego „magiczne miejsce”, co idealnie oddaje atmosferę ich twórczości.

Od samego początku Kuźnia Oyo zyskała uznanie wśród graczy i miłośników fantastyki dzięki swoim innowacyjnym pomysłom i doskonałej jakości wykonania. Ich pierwszą grą planszową, która zdobyła ogromną popularność, była „Neuroshima Hex!”, osadzona w postapokaliptycznym świecie, w którym gracze rywalizują ze sobą, starając się przeżyć i pokonać wrogów. Gra ta została wielokrotnie nagrodzona i uznana za jedną z najlepszych planszówek wszech czasów.

Po sukcesie „Neuroshima Hex!”, Kuźnia Oyo kontynuowała swoje eksploracje w świecie fantastyki, tworząc kolejne gry, które zdobyły uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wśród nich warto wymienić „51. Stan”, w którym gracze muszą ocalić świat przed inwazją obcych, „Dale of Merchants”, w którym wcielamy się w kupców rywalizujących o tytuł najlepszego handlarza, oraz „Imperial Settlers”, gdzie budujemy cywilizacje i walczymy o dominację.

Jednak to nie tylko gry planszowe stanowią obszar działalności Kuźni Oyo. Studio rozszerzyło swoją działalność na inne formy rozrywki, w tym gry komputerowe, aplikacje mobilne i e-booki. Wszystkie te produkcje charakteryzuje oryginalny styl graficzny, dopracowane mechaniki rozgrywki oraz pasja do tworzenia interesujących światów, które wciągają graczy na wiele godzin.

Wioska Mnicha zaprasza do Muzeum siekier, w którym odnajdziemy mnóstwo egzemplarzy siekier z całego świata.

Comments are closed.