Wioska Mnicha

Welcome to Rustic!

Wioska Mnicha

Kuźnia Per Stålberg

Krzysztof Mnich – właściciel Muzeum siekier usytuowanego w Wiosce Mnicha zgromadził w swoich zasobach ponad 1000 siekier z kilkudziesięciu krajów świata. Między innymi poniższej marki.

Kuźnia Per Stålberg: Miejsce, gdzie stal jest kształtowana w mistrzowski sposób

W świecie rzemiosła artystycznego istnieje wiele miejsc, które zachwycają swoimi umiejętnościami i precyzją. Jednym z takich miejsc jest kuźnia Per Stålberg, gdzie stal jest kształtowana w mistrzowski sposób, tworząc niezwykłe dzieła sztuki.

Kuźnia Per Stålberg znajduje się w malowniczej miejscowości Värnamo w Szwecji. To miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a pasja do kowalstwa przeplata się z innowacyjnymi technikami. Kuźnia jest prowadzona przez utalentowanego kowala Per Stålberga i jego zespół doświadczonych rzemieślników.

Per Stålberg jest uważany za jednego z najlepszych kowali w Szwecji i jego prace są znane na całym świecie. Jego umiejętności w kształtowaniu stali są niezrównane, a każde jego dzieło jest unikalne i przyciąga uwagę swoją piękną formą i dbałością o detale.

W kuźni Per Stålberg można zobaczyć różnorodne projekty, od monumentalnych rzeźb i posągów, po artystyczne elementy wystroju wnętrz i drobne przedmioty użytkowe. Stålberg i jego zespół specjalizują się w projektowaniu i tworzeniu niestandardowych przedmiotów, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Ich prace są efektem połączenia tradycyjnych technik kowalskich z nowoczesnymi metodami, takimi jak obróbka numeryczna czy laserowe cięcie stali.

Kuźnia Per Stålberg to miejsce, gdzie artystyczne wizje stają się rzeczywistością. Per Stålberg i jego zespół współpracują z artystami, projektantami i architektami, aby tworzyć spektakularne instalacje artystyczne i architektoniczne. Ich prace zdobią przestrzenie publiczne, parki, place i budynki na całym świecie, dodając im wyjątkowego charakteru i piękna.

Kuźnia nie tylko tworzy nowe dzieła, ale także odnawia i rekonstruuje zabytkowe elementy kowalstwa. Stålberg i jego zespół starają się przywrócić dawne dzieła sztuki do ich dawnej świetności, przy jednoczesnym zachowaniu autentycznego charakteru i stylu.

Wioska Mnicha zaprasza do Muzeum siekier, w którym odnajdziemy mnóstwo egzemplarzy siekier z całego świata.

Comments are closed.