Wioska Mnicha

Welcome to Rustic!

Wioska Mnicha

Media o nas

Media o nas

Dodane przez zw. it– Krzysztof Renik

,,Kolekcjonuje narzędzie, które służyło człowiekowi od tysięcy lat. Z jego kolekcji powstało niezwykłe muzeum – Muzeum Siekier. Stworzył je Krzysztof Mnich, bohater kolejnej audycji z cyklu „Niezwykłe pasje – Niezwykłych ludzi”. Kolekcjonerska pasja trwa od kilku lat, a siekiery w kolekcji gościa audycji pochodzą z całego świata. Są siekiery ze Skandynawii, ale są i australijskie oraz amerykańskie. Krzysztof Mnich wyjaśnia, że nie handluje siekierami. Jest wyłącznie ich kolekcjonerem i tak jak każdy kolekcjoner gotów jest wymieniać się poszczególnymi siekierami z podobnymi do niego pasjonatami. W rozmowie z Krzysztofem Renikiem przyznaje, iż obecnie szuka przede wszystkim „białych kruków” w siekierowym świecie. Czym różni się siekiera tasmańska od fińskiej dowiecie się z audycji „Niezwykłe pasje – Niezwykłych ludzi”

W podcastcie opisana jest historia, koncepcja i wizja Naszego Muzeum Siekier – zachęcamy do zapoznania się LINK

Dodany 

,,To nie żart, ponieważ Wioskę zbudował faktycznie Mnich – Krzysztof Mnich. To bajeczne miejsce, położone pośród lasów i nieskazitelnej przyrody, wraz z muzeum siekier tworzy idealną przestrzeń na ucieczkę od miejskiego zgiełku, a jednocześnie jest nietuzinkowym pomysłem na rodzinną czy firmową imprezę, weekendowy wypad czy dłuższy wypoczynek. Sielska atmosfera, niepowtarzalny mikroklimat i życzliwość gospodarzy sprawiają, że tu chce się po prostu wracać kolejny raz. Gospodarz miejsce to tworzył sam, przez kilka lat. Wyszukiwał i kupował stare narzędzia, elementy budowlane do rewitalizacji istniejących obiektów i postawienia nowych. I tak powstała magiczna wręcz strefa, gdzie można cofnąć się w czasie, zapomnieć o codziennym biegu, smartfonach, komputerach i utrapieniach, wyciszyć się i nabrać sił na łonie natury”

W artykule opisana jest historia, koncepcja i wizja Naszej Wioski – zachęcamy do zapoznania się – LINK

Dodany 

,,Inicjatorem jest Krzysztof Mnich, podlaski przedsiębiorca, twórca znajdującej się we wsi Wojtówce Wioski Mnicha (www.wioskamnicha.pl). Właśnie na jej terenie ulokował Muzeum Siekier, jedyne takie w regionie. Pasję, odkrytą nieco przez przypadek, przerodził w czyn i dziś może pochwalić się grubo ponad tysiącem eksponatów – z całego świata. Przyjechać i obejrzeć je może każdy. A znajdują się tu prawdziwe „perełki”… 

W artykule opisana jest historia, koncepcja i wizja Naszej Wioski – zachęcamy do zapoznania się – LINK

ONET KOBIETASARA DZIUBKA

„Wioska Mnicha” przypomina drzewo o mocnych, głębokich korzeniach rodzinnych, które dzięki ogromnej pracy pana Krzysztofa i jego bliskich znowu jest w pełnym rozkwicie. Nie znajdziemy tu mebli z sieciówki wnętrzarskiej ani paneli z marketu budowlanego. Stare belki, cegła z 1936 r. i polny kamień to tylko niektóre składniki tej misternej układanki, które tworzą miejsce dla szukających ucieczki od pełnej szybkich rozwiązań rzeczywistości. Tu naprawdę możemy zwolnić.

W artykule opisana jest historia, koncepcja i wizja Naszej Wioski – zachęcamy do zapoznania się – LINK